رییس فدراسیون کشتی در سفر به استان کرمان گفت: شهرهای استان کرمان همچون سیرجان و رفسنجان باید با توسعه زیرساخت ها در رشته ورزش کشتی، به پیشرفت کشتی استان کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی هیات کشتی سیرجان، رییس فدراسیون کشتی در ادامه بازدید استانی خود از کرمان که از روز چهارشنبه (30 مهرماه) آغاز شده بود، صبح روز پنج شنبه (1 آبان) با حضور در گلزار شهدای این شهر، بر مزار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای کرمان با قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در ادامه این سفر به همراه رضا اسماعیلی رییس هیات کشتی استان کرمان، بهشهرستان رفسنجان رفت و در دیدار با نمایندگان باشگاه مس رفسنجان، تفاهم نامه تکمیل خانه کشتی رفسنجان توسط این باشگاه را طی ماههای آینده منعقد کرد.

همچنین در این دیدار هیات کشتی استان کرمان به نمایندگی از فدراسیون کشتی، تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی در راستای ارتقای سطح دانش و زیرساختی کشتی کرمان با باشگاه مس رفسنجان به امضا رساند.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در ادامه این سفر، در نشستی با محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از آمادگی فدراسیون کشتی برای برگزاری مسابقات کشتی به میزبانی کرمان با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور گرامیداشت یاد و خاطره و همچنین پاسداشت رشادت های آن شهید گرانقدر خبر داد.

نماینده مردم کرمان و رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به ظرفیت های ورزش کشتی در استان کرمان و حمایت از این رشته ورزشی ملی و افزایش امکانات و زیرساخت ها گفت: برای حمایت از ورزش کشتی کرمان، تمام تلاش خود را برای رایزنی با بنگاه های بزرگ اقتصادی و صنایع استان و همکاری آنها انجام خواهم داد.

وی همچنین حمایت خود را از برگزاری مسابقات کشتی به میزبانی کرمان با نام گرامیداشت حاج قاسم سلیمانی اعلام و قول همکاری و پیگیری در این زمینه را داد.

علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی در ادامه این دیدارها، با محمدجواد فدایی استاندار کرمان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این جلسه افزود: ورزش کشتی بعنوان جزیی از فرهنگ ایران در حال از دست رفتن است که باید با حمایت همه جانبه استانداری کرمان در راستای استفاده از ظرفیت های اقتصادی و حمایت های صنایع بزرگ استان، زمینه رشد و توسعه ورزش کشتی کرمان را فراهم کرد.

استاندار کرمان نیز در این نشست ضمن اعلام حمایت کامل استانداری از رشته کشتی، میزبانی رقابت های کشتی با نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را خواستار و مقرر شد از این پس رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشور با نام "جام حاج قاسم سلیمانی" در استان کرمان برگزار شود.

رییس فدارسیون کشتی در پایان این سفر دو روزه، در نشستی با مربیان استان و مسوولان استعدادیابی دیدار و مباحث فنی و راهکارهای رشد و ارتقای کشتی در کرمان گفت و گو و تبادل نظر کرد.

گفتنی است علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی ماه گذشته نیز در سفر به استان های البرز و خراسان جنوبی، روند توسعه و رشد ورزش کشتی در این دو استان را مورد بررسی قرار داده بود.